Újra itt a szerda, ami azt jelenti, hogy - hála Kovács Kálmánnak - újfent megismerhetitek a Rap történelmének egy kis szeletét.
Üdvözlet Mindenkinek!
Immáron harmadik alaklommal olvashattok a rap-ről. Volt már némi általánosság az elmúlt 2 alkalommal, de ma kicsit szárazabb anyag következik. kis betekintést nyerünk a rap hőskorából.
1978-79-et írun és a Sugarhill Gang a Rapper’s Delight-tal robbantott egyet. Polpulárisra sikerült klippel, nem elrugaszkodó alappal hamar bekerültek a lejátszási listák Top 40-es listájára. A Grandmaster Flash ( korábban említve : The Message ) válaszolt 82’-ben egy teljesen elvontabb kevésbé dallamosabb alappal, jobban megmutatva magukat, elszántságukat és egyediségüket. Egy olyan világban zenéltek ahol akkoriban a „feketék” elleni elnyomás nagy volt, gettókból ugrottak a világot jelentő porondra. Rávilágítottak a stílus kedveltség faktorának növekedésére.
Ekkor a RUN D.M.C. robbantott egyet. A beatekbe a rock zene jellegét lopta bele, tudták nem lehet még elhagyni ezen zenékből a jól megismert alapokat és 85’-ben a King of Rock hihetetlen sikernek örvendetett. Hollis-ban a banda szeretete megugrott, nem is csoda hisz onnan származtak. Joseph "Run" Simmons, Darryl "D.M.C." McDaniels és Jason "Jam-Master Jay" Mizell alapították meg a „díemszít”, örökzöld számokat is komponálva. 1980-ra talán a vlág legsikeresebb bandája lett! Nem sokan tudják de LL Cool J által megalapított irányvonalon száguldott a zenei sikerek között. Nem sejthették a Rolling Ston magazin 2004-ben 48. helyen jegyezte őket a valaha volt legjobb formációk között. Ezek után ami 2007-ben jött számukra az a csúcs, mivel az MTV a „ valaha létező legnagyobb Hip-Hop csapatnak” nevezte őket és a VH1 csatorna pedig „ A valaha létező legnagyobb Hip-Hop művészeknek” titulálta őket. 2009-ben pedig a Grandmaster Flash és Furious Five után ők voltak a másodikak akik bekerültek a Rock and Roll Hall of Time csarnokába rapper léttükre, és nem más, mint Eminem iktatta be őket.
A Run–D.M.C. név általánosan elfogadott nézet szerint Joseph Simmons (Run), illetve Darryl McDaniels (DMC - Darryl McDaniels) becenevének összetételéből származik.
Emellett többféle értelmezés is tartja még magát. DMC az 1985-ös, King of Rock című albumukon azt mondja, hogy a rövidítésnek kétféle jelentése van, az egyik a Devastating Mic Control (kb. mikrofon használata elsöprő sikerrel). A másik magyarázat kicsit hosszabb, itt a D a "never dirty"-t, míg a MC a "mostly clean"-t jelöli.
Szintén DMC adott még egy harmadik magyarázatot is a DMC rövidítésre, ebben a megközelítésben a D a "Doing it all of the time"-t, a M a "The rhymes that all are Mine"-t, illetve a C a "Cool as can be"-t jelenti. Ha így látod a wikipédián is ne lepődj meg .. én írtam J.
de nézzük is mi volt a termés 17 év alatt:
Run–D.M.C. (1984)
King of Rock (1985)
Raising Hell (1986)
Tougher Than Leather (1988)
Back from Hell (1990)
Down with the King (1993)
Crown Royal (2001)
Jövő héten is klasszikusok kerülnek porondra, címlapra, lesöpörve a port a legjobbak lassan elfeledett munkáiról! Békesség Mindenkinek!